У Феміди зав’язані очі, але не вуста: судді-спікери Київського апеляційного суду удосконалили комунікаційні навички


Прозорість функціонування органів державної влади вважають однією з головних ознак демократії. Створення ефективної системи взаємодії судів, засобів масової інформації та громадських організацій є одним із пріоритетних напрямів демократизації в сучасній Україні.

Сьогодні відкритість суду – вимога часу. Неможливо забезпечити справедливе правосуддя, якщо воно не є відкритим для громадськості. Саме цього вимагають сучасні світові демократичні стандарти судочинства.

Відтак, 26 листопада 2019 року Консультативною місією Європейського Союзу (КМЕС) спільно з Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України та Національною школою суддів України проведено одноденний семінар-тренінг для суддів-спікерів на тему «Зв’язки з громадськістю в судах».

Підвищення обізнаності суддів у створенні комунікаційних  механізмів стало основною метою семінару.

На заході, важливому та актуальному у формуванні нових за формою та конструктивних за змістом взаємин із журналістами та громадськістю, спікерами виступили радник із стратегічних комунікацій КМЕС Хассе Ресенбро (Данія), радник із стратегічних комунікацій КМЕС Ільмар Кахро (Естонія), суддя Львівського окружного адміністративного суду, колишній Голова комітету Ради суддів України з питань комунікації Олександр Сасевич, представник прес-служби Ради суддів України Ольга Какауліна.

78553152_2542027129218838_2220879034156318720_n

Від Київського апеляційного суду участь у заході взяли суддя судової палати з розгляду цивільних справ, суддя-спікер Олена Лапчевська та суддя судової палати з розгляду кримінальних справ, суддя-спікер Оксана Рудніченко.

78823173_552696925529962_3051036194600124416_n

Під час заходу учасники ознайомилися з існуючими загальними правилами спілкування з представниками засобів масової інформації, отримали практичні рекомендації щодо підготовки та поводження під час інтерв’ю та прес-конференцій. Крім того, говорили про роль і важливість використання веб-сайтів судів та сторінок у соціальних мережах для висвітлення роботи суду.

По завершенню тренінгу учасники отримали сертифікати Національної школи суддів України.

Інформує Прес-служба Київського апеляційного суду