Питання – відповідь


Для забезпечення якнайшвидшого вирішення Ваших питань у відносинах з Апеляційним судом міста Києва Ви можете ознайомитись із найбільш поширеними запитаннями, які можуть виникнути в процесі підготовки звернення до суду та підготовки до апеляційного оскарження.

 

i-6

Апеляційний суд міста Києва знаходиться у Солом’янському районі міста Києва по вул. Солом’янська 2а. Детальну карту з місцезнаходженням суду ви можете знайти на нашому сайті: http://www.apcourtkiev.gov.ua/?page_id=442

Поблизу Апеляційного суду міста Києва є три автобусні зупинки громадського транспорту.

Від Центрального залізничного вокзалу (поблизу станції метро «Вокзальна») можна легко дістатись до суду маршрутним таксі № 198 та № 458, що зупиняються на зупинці «вул. Солом’янська».

Від Південного залізничного вокзалу до суду можна дістатись маршрутним таксі № 401, № 223, № 454, що зупиняються на зупинці «вул. Солом’янська» (Повітрофлотський проспект).

Від міжнародного аеропорту «Київ» («Жуляни») до суду можна дістатись маршрутним таксі № 368, № 302, № 169, № 496, № 499, що зупиняються на зупинці «вул. Солом’янська» (Повітрофлотський проспект).

Від станції метро «Шулявська» до суду можна дістатись маршрутним таксі № 223, № 518,  що зупиняється на зупинці «вул. Солом’янська» (Повітрофлотський проспект).

aracmuayenerandevuАпеляційний суд міста Києва працює з понеділка по п’ятницю: пн.- чт. з 09:00 до 18:00; пт. з 9:00 до 16:45; перерва з 13:00 до 13:45.

Режим роботи відділу забезпечення розгляду звернень та надання інформації : пн.-чт. з 09:00 до 17:00;  пт. з 09:00 до 16:00.

  Звертаємо вашу увагу, що напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 53 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

Для участі у судовому засідання при собі необхідно мати документ, який посвідчує Вашу особу (наприклад паспорт, водійське посвідчення тощо), якщо ви є учасником у даній справі.

У разі якщо ви є представником чи адвокатом сторони у справі в додаток при собі необхідно мати документи на підтвердження повноважень, а саме: в цивільній справі – довіреність від сторони у справі на ваше ім’я, або ж ордер і витяг з договору відповідно, в кримінальній – посвідчення, свідоцтво, ордер та витяг з єдиного реєстру адвокатів України.

72103066_p

Суд розглядає тільки письмові звернення, які відповідають установленій законом формі. Зразки заяв ви можете знайти на сайті суду в розділі «Для відвідувачів»: http://www.apcourtkiev.gov.ua/?p=1438

Прийом заяв та інших документів, які безпосередньо стосуються розгляду судових справ, здійснюється працівниками відділу  забезпечення розгляду звернень та надання інформації, що розташований на нульовому поверсі в каб. № 0003, відповідно до визначеного графіку. Зазначені документи можуть також надсилатися поштою на адресу суду: 03680, м. Київ, вул. Солом’янська, 2 а.

Письмові звернення, що отримані на офіційну адресу, приймаються, реєструються і передаються судді чи керівництву суду.

11023426

Для отримання необхідної інформації Ви можете обрати один з декількох способів.

  1. Потрібну інформацію можна отримати на офіційному Веб – сайті суду у розділі «Список справ призначених до розгляду».
  2. Необхідну інформацію Вам нададуть працівники суду, якщо Ви зателефонуєте за номером: (044) 284-15-77, або якщо Ви зателефонуєте до call-centr Апеляційного суду міста Києва за телефоном (044) 359-06-59.
  3. Інформацію можна отримати і безпосередньо в суді  від працівників відділу забезпечення розгляду звернень та надання інформації на нульовому поверсі в каб. № 0003. Важливо! Працівники суду, які здійснюють прийом громадян, не вправі давати юридичні консультації стосовно справ, які розглядаються в Апеляційному суді міста Києва, виконувати прохання чи вимоги, що не входять до їх посадових обов’язків, надавати інформацію, яку заборонено надавати відповідно до закону.
  4. Ви маєте змогу отримати інформацію від суду надіславши лист на офіційну електронну скриньку суду: inbox@kia.court.gov.ua.

Шановні громадяни!

Для своєчасного та якісного надання інформації просимо надсилати звернення до Апеляційного суду міста Києва з дотриманням всіх вимог, зокрема ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», а також зазначати всі можливі засоби зв’язку з вами, зокрема:

  • повна поштова адреса;
  • електронна пошта;
  • номери мобільних телефонів, номери міських телефонів та факсів, тощо.

2013472_86235759

Відповідно до порядку видачі справ для ознайомлення в Апеляційному суді міста Києва, затвердженого наказом Апеляційного суду міста Києва від «22» лютого 2016 року № 08-ОД:

Справи видаються для ознайомлення за резолюцією голови суду, заступника голови суду, судді-доповідача, секретаря судової палати на підставі письмової вимоги (заяви) таким особам:

прокуророві, який має право на участь у розгляді справи (після пред’явлення службового посвідчення);

адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред’явлення документів, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, зокрема: посвідчення адвоката, договору про надання правової допомоги; довіреності; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги; ордера (до ордера обов’язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій); витяг з Єдиного реєстру адвокатів України);

особам, які беруть участь у справі (після пред’явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення і т.інше, та в необхідних випадках – доручення представника);

іншим учасникам кримінального, цивільного процесу, а також особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки (після пред’явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення і т.інше, та в необхідних випадках – доручення представника);

особам, які мають право на ознайомлення зі справами за службовим становищем,  не пов’язаним із розглядом справи (після отримання письмового дозволу голови суду чи його заступників та за пред’явленням службового посвідчення).

Письмова вимога (заява) на ознайомлення зі справою може бути надіслана поштою або зареєстрована безпосередньо в суді.

3.1 Перед візитом до суду для ознайомлення зі справою, що знаходиться на розгляді в суді, учасником процесу може бути заповнена електронна форма на веб-сайті суду «Замовити ознайомлення з матеріалами справи» з метою узгодження дати та часу ознайомлення з матеріалами справи з відповідальною особою.     

3.2 Положення п.3.1. вступає в дію після налаштування роботи веб-сайту суду та відповідного його функціоналу.

Безпосередня реєстрація заяв про ознайомлення зі справами та видача справ на ознайомлення (Додатки №№ 1-3) (крім справ, що знаходяться в архіві суду) проводиться в приміщенні Апеляційного суду міста Києва в кабінеті № 0206 працівниками відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ та працівниками відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ.

Безпосередня реєстрація заяв на ознайомлення з матеріалами судових справ, які зберігаються в архіві Апеляційного суду міста Києва, (Додатки №№4-5) здійснюється у відділі прийому громадян та попереднього розгляду їх звернень. Видача на ознайомлення справ, які зберігаються в архіві, проводиться в кабінеті № 0604 працівниками відділу архівного діловодства та музейної справи.

Прийом та реєстрація письмових вимог (заяв) на видачу для ознайомлення справ здійснюється відповідно до графіку:

понеділок – четвер

з 09 год. 00 хв. до 12 год. 30 хв.

з 14 год. 00 хв. до 17 год. 00 хв.

п’ятниця

з 09 год. 00 хв. до 12 год. 30 хв.

з 14 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.

Письмові вимоги (заяви) на ознайомлення зі справою, що надіслані на поштову чи електронну адресу суду, на сайт суду шляхом заповнення електронної форми, якщо таку створено, приймаються та реєструються у порядку визначеному для вхідної кореспонденції відділом опрацювання кореспонденції (канцелярія суду).

Особи, зазначені у пункті 2 Порядку, мають право знайомитися зі справами протягом робочого часу відповідно до затвердженого розкладу роботи Апеляційного суду міста Києва.

Відповідно до ст. 53 Кодексу законів про працю України тривалість робочого часу напередодні святкових і неробочих днів скорочується на одну годину. 

Під час ознайомлення забороняється виносити справи за межі кабінетів № 0206 та  № 0604 відповідно.

У разі потреби використання власних технічних засобів при ознайомленні з матеріалами судових справ, про це необхідно зазначити у заяві про ознайомлення. 

Факт ознайомлення із матеріалами справи фіксується відповідальним працівником відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ, працівником відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ, працівником відділу архівного діловодства та музейної справи в відповідних журналах видачі справ шляхом вчинення запису про: номер справи, дату надходження заяви, прізвище, ім’я та по-батькові особи, від якої надійшла заява та її процесуальний статус, дату та годину видачі справи, кількість аркушів у справі.

Особа, яка одержує справу для ознайомлення, повинна поставити підпис в журналі видачі судових справ для ознайомлення про факт одержання справи.

Особа, яка знайомиться зі справою, має право робити з неї необхідні виписки, знімати копії документів долучених до справи та копії журналу судового засідання при наявності власних технічних засобів.

Під час ознайомлення вносити будь-які зміни в матеріали справи, робити власні помітки на аркушах справи, самостійно вилучати та долучати матеріали справи.

Після ознайомлення з матеріалами справи особа робить про це відмітку на заяві про надання справи для ознайомлення, яка долучається до матеріалів справи.

При поверненні справи після ознайомлення працівник відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ, працівник відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ, працівник відділу архівного діловодства та музейної справи повинен ретельно перевірити наявність усіх матеріалів у справі, зазначити в журналі видачі справ для ознайомлення дату та годину повернення справи та поставити підпис про її отримання.

У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один з яких передається голові суду для вжиття відповідних заходів, а другий долучається до справи.

Ознайомлення з речовими доказами та носіями інформації по справах, які зберігаються в архіві суду, законодавством України не передбачено.

Виготовлення копій запису судового засідання та ознайомлення з даними технічного фіксування судового процесу здійснюється відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, під час судового засідання (кримінального провадження).

Працівники відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду цивільних справ, відділу забезпечення діяльності судової палати з розгляду кримінальних справ, відділу архівного діловодства та музейної справи несуть у встановленому законом порядку відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов’язків, перевищення своїх повноважень, бездіяльність або недобросовісне використання наданих їм прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та Правил поведінки працівників суду.

Особи, які одержали матеріали справ для ознайомлення у разі порушення вимог даного Порядку несуть відповідальність згідно вимог чинного законодавства.

Після постановлення ухвали про закінчення підготовки до апеляційного розгляду справи, але не пізніше ніж на наступний день, всім сторонам у справі направляються судові повістки, де буде вказано день, час та місце судового засідання. Дізнатись про дату та час судового засідання у Вас є можливість за телефоном:(044)  284-15-77.

Апеляційний суд міста Києва відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання особи, яка бере участь у справі, щодо якої немає відомостей про вручення їй судової повістки або за її клопотанням, коли повідомлені нею причини неявки буде визнано судом поважними. Неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розглядові справи (ст. 305 ЦПК України).

Відповідно до ст. 405 КПК України неприбуття сторін або інших учасників кримінального провадження не перешкоджає проведенню розгляду, якщо такі особи були належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду та не повідомили про поважні причини свого неприбуття. Якщо для участі в розгляді в судове засідання не прибули учасники кримінального провадження, участь яких згідно з вимогами цього Кодексу або рішенням суду апеляційної інстанції є обов’язковою, апеляційний розгляд відкладається.

Копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення тільки вступної та резолютивної частин судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видаються копії судового рішення із викладом вступної та резолютивної частин. Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копії повного судового рішення надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді (ст. 222 ЦПК України). Для отримання копії судового рішення необхідно звернутись до відділу прийому громадян та попереднього розгляду їх звернень з відповідною заявою, приклад якої ви зможете знайти на нашому сайті: http://www.apcourtkiev.gov.ua/?p=1438

Після повернення справ із суду апеляційної інстанції копії судових рішень цього суду видаються судом першої інстанції.

Відповідно до Закону України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року передбачено право кожного громадянина на доступ до судових рішень. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, надано можливість пошуку, перегляду, копіювання та друку судових рішень або їх частин. Судові рішення офіційно оприлюднені на Веб-порталі судової влади України за адресою в Інтернеті http://reyestr.court.gov.ua/.

У відповідності до ст. 319 ЦПК та ст. 532 КПК України судові рішення або ухвали суду апеляційної інстанції набирають законної сили з моменту їх проголошення.

Відповідно до ст. 322 ЦПК України після закінчення апеляційного провадження справа у семиденний строк направляється до суду першої інстанції, який її розглянув та зберігається в архіві цього суду.

У відповідності до ст. 423 КПК України після закінчення апеляційного провадження матеріали кримінального провадження не пізніш як у семиденний строк, а у провадженні за апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді – не пізніш як у триденний строк, направляється до суду першої інстанції.

А тому ознайомитися з матеріалами справи та отримати копію рішення Ви можете у суді першої інстанції тобто в районному суді міста Києва, в якому було розглянуто Вашу справу.

Усі питання організації роботи суду вирішує керівник (заступник керівника) апарату суду. Керівник (заступник керівника) апарату суду розподіляє обов’язки між працівниками апарату суду і забезпечує дотримання трудової дисципліни. З питань організації роботи суду до цих посадових осіб можна звернутися письмово або на особистому прийомі.

Прийом керівника апарату проводиться у відділі прийому громадян згідно з графіком, який вивішується на видному місці (дошці оголошень суду тощо) та вказано на сайті. Питання, що стосуються порядку звернення до суду, судового розгляду справ, а також інші питання, що виникають під час провадження справ у суді, регулюються чинним законодавством України.

Office_MAIL_open-1

Апеляційну скаргу, клопотання, скаргу чи будь-який інший документ Ви можете подати до суду поштою.

Надсилайте документи як цінний лист із описом вкладення або рекомендований лист. Зберігайте документ, який отримаєте на пошті, що підтверджує відправлення документів.

Днем вчинення відповідної дії вважається день подачі документа на пошту, який визначається за поштовим штемпелем, а не день надходження листа до суду.

sms-collection-for-corpus-19d6f9-w240

Ви можете передати документи у робочий час працівнику суду, який приймає вхідну кореспонденцію та її реєструє.

Візьміть з собою копію документа, який подаєте і попросіть працівника апарату суду поставити на ньому штамп із датою одержання та реєстраційним номером.

Суд не бере до розгляду анонімні звернення. Якщо Ви подаєте певне звернення в рамках справи, у якій відкрито провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді.

Візьміть з собою:

– документ, що посвідчує особу (паспорт, чи інший);passport

– дрібні гроші для непередбачуваних витрат (копії судового рішення чи інше);wallet_PNG7523

– кілька аркушів паперу чи блокнот та ручку або олівець;6516

– нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу;untitled

– документи, які стосуються справи, інші докази;fir_papka

– законодавство;61651

– можна взяти фотоапарат, щоб зробити фотокопії з документів у справі чи дошки оголошень суду (можна використовувати лише з дозволу суду).camera

Бажано одягнути костюм чи інше ділове вбрання. Уникайте відвідування суду у футболці, шортах, іншому неділовому одязі. Приходьте до суду вчасно і бажано заздалегідь! Якщо Ви не можете прибути до суду – повідомте про це завчасно у письмовій чи іншій формі, визначеній чинним законодавством.

В приміщенні суду необхідно перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.

Під час судового засідання краще вимкнути телефон, оскільки ним користуватися не можна.

Слід поводитись спокійно і стримано.

Необхідно ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів.

Доцільно уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).

Пам’ятайте, в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям забороняється зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти у справі, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі.

Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам нададуть працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

Заходити до зали судового засідання необхідно після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.

Обов’язково потрібно встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх ставити.

До судді необхідно звертатися зі словами «Ваша честь».

Слід ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова «пане…», «пані…», «шановний…», «шановна…»).

Не потрібно перебивати суд та учасників процесу, а якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово – підніміть руку.

Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про оголошення перерви у судовому засіданні.

Не варто сперечатися із судом.

Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи, потрібно через судового розпорядника або секретаря судового засідання.

Слід відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.

До порушників правил поведінки в суді застосовуються такі види стягнень: попередження, видалення порушника із зали суду, штраф.

Видалення порушника із зали судового засідання застосовується за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.

Штраф або адміністративний арешт застосовуються у випадках прояву неповаги до суду.