Інформація про систему «Електронний суд» та порядок користування нею


Інформація про систему «Електронний суд» та порядок користування нею – 56 kb.- docx.

Впровадження системи електронного доступу до правосуддя має основним завданням покращення умов роботи Апеляційного суду міста Києва, а також забезпечення швидкого і зручного доступу громадян до інформації про рух судової справи, час і місце її розгляду, обміну процесуальними документами між судом та учасниками судового процесу тощо.

Основна мета системи «Електронний суд» полягає в налагодженні процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді між Апеляційним судом міста Києва, учасниками судового процесу, іншими державними структурами та окремими громадянами з метою забезпечення справедливого та неупередженого відправлення правосуддя.

Усім відвідувачам офіційного веб-сайту Апеляційного суду міста Києва надана можливість он-лайн доступу до системи «Електронний суд» та отримання відповідної інформації.

 

 

Он-лайн послуга

 

Короткий зміст

Нормативна база

Сплата судового збору он-лайн

Інформація про реквізити для сплати судового збору. Можливість формування квитанції та он-лайн сплати судового сбору.

 

Розрахунок судового збору та формування квитанції для його сплати здійснюється згідно із Законом України «Про судовий збір»

Інформація щодо стадій розгляду судової справи

Інформація про склад суду, який розглядає справу, сторони судової справи та її суть, дату надходження судової справи, дату визначення складу суду, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового розгляду справи, рух справи з одного суду до іншого, результати розгляду судової справи.

 

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, дату надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого є відкритою та підлягає невідкладному оприлюдненню на офіційному веб-сайті, установлених законом.

 

Надсилання судової повістки у вигляді SMS-повідомлень

Надсилання судом учасникам судового процесу та кримінального провадження текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень.

Наказ Державної судової адміністрації України від 20 вересня 2013 року № 119 «Про реалізацію проекту надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження) у місцевих та апеляційних загальних судах»

 

Порядок надсилання учасникам судового процесу (кримінального провадження) текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень

 

Надсилання процесуальних документів електронною поштою учасникам судового процесу

 

Обмін електронними документами між судом та учасниками судового процесу в частині надсилання судом таким учасникам процесуальних документів в електронному вигляді.

 

Тимчасовий регламент надсилання судом електронних документів учасникам судового процесу, кримінального провадження.

 

Наказ Державної судової адміністрації України від  15 листопада 2016 року № 230 “Про затвердження Положення про порядок  використання ресурсів мережі Інтернет  в ДСА України,  територіальних управліннях ДСА України, місцевих та апеляційних судах, підприємствах, що входять до сфери управління ДСА України

 

Наказ Державної судової адміністрації України від  15 листопада 2016 року № 231 «Про затвердження Тимчасового порядку обміну  офіційними електронними документами»

 

Перелік форм для запиту на отримання публічної інформації:

 

Запит на отримання публічної інформації (фізична особа)

 

Запит на отримання публічної інформації (юридична особа)

 

Запит на отримання публічної інформації (об’єднання громадян без статусу юридичної особи)

Eлектронна форма запиту на отримання публічної інформації дає можливість подати запит в електронній формі відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і отримати відповідь на вказану адресу електронної пошти або на будь-яку іншу вказану запитувачем адресу.Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту. Інформація на запит надається безоплатно.

 

Електронна форма для запиту на отримання публічної інформації передбачена положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Замовлення копії судового рішення

 

Для реалізації права доступу до судових рішень Апеляційним судом міста Києва надано можливість замовлення копій судових рішень он-лайн.

Особам, які беруть (брали) участь у справі, забезпечується доступ до судових рішень у їхній справі в порядку, встановленому процесуальним законом.

 

Закон України «Про доступ до судових рішень»

 

Ознайомлення з матеріалами справи (провадження)

 

З метою узгодження дати та часу ознайомлення з матеріалами справи (провадження), Апеляційним судом міста Києва надана можливість попереднього заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Апеляційного суду. У подальшому ознайомитися з матеріалами справи (провадження) можна безпосередньо в приміщенні Апеляційного суду міста Києва ( м. Київ, вул. Солом’янська 2-а) у кабінеті № 0206 (2 поверх) за пред’явленням документа, що посвідчує особу або процесуальні повноваження особи.

 

Порядок

видачі справ для ознайомлення в Апеляційному суді міста Києва

 

Єдиний державний реєстр судових рішень

Автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Закон України «Про доступ до судових рішень»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 р. № 740 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень»

 

Скринька для зауважень та пропозицій

З метою підвищення якості роботи суду та забезпечення оперативного реагування керівництва суду на зауваження та пропозиції громадян, на офіційному веб – сайті Апеляційного суду міста Києва розміщена електронна скринька для зауважень та пропозицій.

Електронні листи, які будуть одержані судом через електронну скриньку зауважень та пропозицій, не підлягають реєстрації, не є зверненнями громадян і опрацьовуються окремо від загального діловодства суду.